Pro domácnosti

Neplaťte zbytečně vysoké ceny elektřiny a plynu. Zapojte se do naší energetické soutěže a ušetřete až 30 % ročně.

Chci ušetřit

Koho se energetická soutěž týká

Účast v soutěži je vhodná pro každého, kdo chce ušetřit peníze a spotřebovává elektřinu nebo plyn a je vlastníkem odběrného místa (elektroměr nebo plynoměr). Jedná se o zákazníky, kteří:

 • vlastní byt nebo rodinný dům,
 • jsou v podnájmu, ale energie mají psány na sebe.

Proč využít energetické soutěže

Cena, kterou platíte za elektřinu a plyn, odpovídá oficiálnímu ceníku dodavatele, s nímž máte uzavřenou smlouvu. Oficiální ceny ale neplatí každý. Některé domácnosti mají díky nejrůznějším akčním nabídkám i lepší cenu. Ta je ovšem zpravidla vykoupena buď delší dobou, po níž smlouva platí (přičemž cena za několik let může být reálně mnohem nižší), nebo jde naopak o krátkodobou slevu, na níž dodavatel zákazníka nalákal. Součástí akční ceny také může být zpoplatnění či zdražení jiných typů služeb, které při oficiálních ceníkových cenách neplatíte (například poplatek za zavolání na zákaznickou linku). S energetickou soutěží se ničeho takového obávat nemusíte. Prostě jen platíte méně za standardní službu.

Princip fungování energetické soutěže

Dostat výhodnější cenu bez omezujících podmínek je pro jednotlivce téměř nemožné. Protože spolupracujeme s prověřenými dodavateli, dokážeme s nimi vyjednat výrazně lepší koncové ceny bez jakýchkoliv omezení. Lepší koncové ceny pro vás! V energetické soutěži totiž nebojujete vy o dodavatele, ale několik dodavatelů o vás. Vítězem se stává ten dodavatel, který nabídne nejen nejnižší cenu, ale zároveň také nejvýhodnější podmínky pro zákazníka. Zákazník tedy získá nejlepší podmínky na trhu. Další obrovskou výhodou energetické soutěže je, že se zákazník nemusí o nic starat. Vše zařizujeme za vás, vy pouze podepíšete smlouvu.

Průběh energetické soutěže aneb jak se mohu zapojit

Celý proces začíná u vás. To vy musíte vyjádřit zájem o účast v energetické soutěži. Celý proces je velmi jednoduchý. Zavolejte nám na číslo +420 552 319 955, pošlete mail na adresu info@ek.cz. nebo vyplňte online přihlášku. Jakmile tak učiníte, následující den vám zavolá kontrolní oddělení, které si s vámi potvrdí objednávku a domluví termín pro návštěvu našeho kurýra. Kurýr s vámi podepíše závaznou přihlášku do energetické soutěže a odveze si od vás faktury a smlouvy od stávajícího dodavatele. Během následujících dvou až tří měsíců pro vás budeme vybírat dodavatele. Poté vám opět zavoláme, představíme vítězného dodavatele, prostřednictvím kurýra doručíme smlouvy k podpisu a dle typu smlouvy začnete využívat nejvýhodnější podmínky na trhu buď ihned, nebo po skončení platnosti smlouvy se stávajícím dodavatelem.

Jak se sníží mé výdaje za energie

Vzhledem k tomu, že víme, jak se pohybuje a vyvíjí situace na trhu s energiemi, jsme schopni spočítat konkrétní úsporu pro účastníky energetické soutěže. V průměru se úspora za energie pohybuje kolem 15 – 20 %, ale dokážeme se dostat i na úsporu až 30 %. Záměrně mluvíme o průměrné úspoře, protože reálná úspora závisí na několika dalších faktorech (objem spotřeby, nákup či změna konkrétního spotřebiče, změny v počasí apod.). Přesto jsme schopni úsporu alespoň rámcově odhadnout. Pro sdělení konkrétnější úspory nám, prosím, pošlete své poslední roční vyúčtování, na základě kterého jsme schopni danou úsporu spočítat.

Platnost vysoutěžených cen

Cena, kterou pro vás vysoutěžíme, je platná po dobu dvou nebo tří let, v závislosti na vítězném dodavateli, a je fixní. To znamená, že během trvání smlouvy nedojde k jejímu navyšování, jako tomu bývá v případě různých akčních nabídek. Jakmile smlouva s vítězným dodavatelem skončí, zařadíme vás opět do energetické soutěže, abychom vám znovu zajistili ty nejvýhodnější podmínky na trhu.

Z jakých dodavatelů vybíráme

Do soutěže vybíráme pouze prověřené dodavatele, kteří splňují podmínky pro vstup do soutěže. Přestože konečná cena je pro nás velmi důležitá, kritérií pro výběr je více. Bereme například v potaz i podmínky a smluvní dokumenty. Tím, že ověříme jejich spolehlivost a kvalitu, dokážeme zaručit vysokou úroveň energetické soutěže.

Podmínky, které musí dodavatel splnit:

 • mít platnou licenci pro ČR,
 • index kvality (schopnost včas zákazníka zapojit, průhledné smluvní dokumenty včetně ceny, přehledné a srozumitelné vyúčtování, spolehlivost dodávky energií),
 • garantovat zákaznickou péči (kvalita, odvolatelnost, rychlost řešení),
 • finanční stabilita (včasné a správné proplácení přeplatků),
 • morální kodex (jednání založené na spokojenosti zákazníka).

Proč byste se měli zapojit do soutěže s Energetickou kanceláří

 • Máme desetileté praktické zkušenosti na všech úrovních obchodu s energiemi.
 • Dokážeme snížit vaše výdaje za energie na minimum.
 • Vaše zájmy jsou pro nás přednější než zájmy dodavatelů.
 • Do soutěže zařazujeme pouze prověřené dodavatele na základě splnění přísných podmínek.
 • Máme široký výběr možností, našimi partnery jsou dominantní, ale i alternativní dodavatelé.
 • Vysoutěžená cena je platná po celou dobu trvání smlouvy (2 nebo 3 roky) s vítězným dodavatelem! Nebude to pouze po dobu pár měsíců, jako to dělají dodavatelé v rámci různých promoakcí.
 • Poskytujeme komplexní poradentství a účast v soutěží je zcela bezplatná.
 • Před zařazením do energetické soutěže zkontrolujeme stávající smlouvy, aby nedošlo k naúčtování penalizačních poplatků.
 • Zajistíme trvalou úsporu, ne jednorázovou! Každé dva nebo tři roky znovu zařídíme lepší cenu.
 • Vždy se staráme o maximální komfort našich klientů! O všechny náležitosti spojené s převodem se kompletně postaráme.
 • Kontrolujeme dodržování smluvních podmínek a cen.
 • Hledíme nejen na cenu, ale i na výhody plynoucí z podmínek a smluvních dokumentů.
Přihlásit se do energetické soutěže